SL50-30/480+LXI
Mfr.Part #
SL50-30/480+LXI
Manufacturer
Magna-Power Electronics
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 1.5 KW
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Product Category :
Size / Dimension :
24.000Lx19.000W x 1.720 H 609.60mmx482.60mmx44.50mm
Number of Characters :
3.5, 4
Series :
SL
Feature :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Current - Output :
0A~30A
Current Regulation - Load :
0.04%
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Output :
0V~50VDC
Voltage Regulation - Line :
0.004%
Power (Watts) :
1500W
Display Type :
LED
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.2%
Voltage Regulation - Load :
0.01%
Weight :
32lbs 14.5kg
Voltage - Supply :
480VAC
Ripple :
50mV rms
Current Regulation - Line :
0.02%