SL28PCIE10ALI
Mfr.Part #
SL28PCIE10ALI
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
32-WFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC CLOCK PCIE GEN2 4CH 32QFN
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Series :
EProClock®
Frequency (Max) :
100MHz
Number of Terminations :
32
Operating Supply Voltage :
3.3V
Primary Clock/Crystal Frequency-Nom :
25MHz
Terminal Form :
NO LEAD
Published :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Width :
5mm
PLL :
yes
Base Part Number :
SL28PCIE10
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ECCN Code :
EAR99
Pin Count :
32
Number of Outputs :
8
Package / Case :
32-WFQFN Exposed Pad
Supply Voltage :
3.3V
Differential - Input:Output :
No/Yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ratio - Input:Output :
1:7
Input :
Crystal
Main Purpose :
PCI Express (PCIe)
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Weight :
50.008559mg
Packaging :
Tray
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Pins :
Terminal Pitch :
0.5mm
Length :
5mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Mount :
Surface Mount
Terminal Position :
QUAD
Qualification Status :
Not Qualified
Output :
HCSL, LVCMOS
Datasheets
SL28PCIE10ALI
Skyworks Solutions, Inc. SL28PCIE10ALI
Application Specific Clock/Timing Skyworks Solutions, Inc. SL28PCIE10ALI Overview
SL28PCIE10ALI Features
This IC clock boasts several key features including:
  • Support for PCIe Gen2 standards, ensuring compatibility and performance in PCIe applications.
  • Four separate clock outputs, allowing flexible implementation across multiple channels.
  • Compact 32QFN package, facilitating easy integration into space-constrained designs.
  • Low-jitter performance, critical for maintaining signal integrity in high-speed communications.
  • Robust thermal and electromagnetic compatibility, enhancing system reliability and user safety.
SL28PCIE10ALI Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC CLK BUF 400MHZ 1CIRC 32WQFN
    IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFN
  • Intersil (Renesas Electronics Corporation)
    IC FAN/BUFFER DIFF 20TSSOP
    IC BUFFER 8OUTPUT DIFF 48-TSSOP
    IC CLK GENERATOR 100MHZ 24QFN