SL25-104/208+LXI
Mfr.Part #
SL25-104/208+LXI
Manufacturer
Magna-Power Electronics
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 2.6 KW
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Product Category :
Series :
SL
Display Type :
LED
Current Regulation - Line :
0.02%
Power (Watts) :
2600W
Voltage - Supply :
208VAC
Size / Dimension :
24.000Lx19.000W x 1.720 H 609.60mmx482.60mmx44.50mm
Ripple :
40mV rms
Voltage - Output :
0V~25VDC
Weight :
34lbs 15.4kg
Voltage Regulation - Load :
0.01%
Number of Characters :
3.5, 4
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage Regulation - Line :
0.004%
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.2%
Current Regulation - Load :
0.04%
Feature :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Current - Output :
0A~104A