SL211A222JAB
- Mfr.Part #
- SL211A222JAB
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Description
- CAP CER RADIAL
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Voltage - Rated :
- 100V
- Termination :
- Radial
- Tolerance :
- 5%
- Capacitance :
- 2.2nF
- Factory Lead Time :
- 11 Weeks
- RoHS Status :
- Non-RoHS Compliant
- Datasheets
- SL211A222JAB
2.2nF 100V Ceramic Capacitor 5%
SL211A222JABTR1 Overview
SL211A222JABTR1 Features
SL211A222JABTR1 Applications
There are a lot of AVX Corporation
SL211A222JABTR1 applications of ceramic capacitors.
- General electronic equipment
- Mobile devices
- Servers, PCs, tablets
- Power supply circuit
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| SL210A | KYOCERA AVX | 14,890 | 2A -100V - SMA (DO-214AC) - RECT |