SL1500-4/480+LXI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SL1500-4/480+LXI
Manufacturer
Magna-Power Electronics
Description
PWR SUP 0-1500VDC 6000W 0-4A
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Product Category :
Size / Dimension :
24.000 L x 19.000 W x 1.720 H (609.60mm x 482.60mm x 43.69mm)
Ripple :
400mV rms
Voltage - Supply :
480VAC
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.2%
Package :
Box
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Power (Watts) :
6000W
Product Status :
Active
Base Product Number :
SL1500
Current Regulation - Load :
0.04%
Series :
SL
Voltage Regulation - Load :
0.01%
Features :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Current - Output :
0 ~ 4A
Voltage - Output :
0 ~ 1500VDC
Voltage Regulation - Line :
0.004%
Current Regulation - Line :
0.02%