SL100-40/208+LXI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SL100-40/208+LXI
Manufacturer
Magna-Power Electronics
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 4 KW 0
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Product Category :
Number of Characters :
3.5, 4
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage Regulation - Line :
0.004%
Current - Output :
0A~40A
Weight :
35lbs 15.9kg
Size / Dimension :
24.000Lx19.000W x 1.720 H 609.60mmx482.60mmx44.50mm
Current Regulation - Load :
0.04%
Feature :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Power (Watts) :
4000W
Voltage - Output :
0V~100VDC
Voltage Regulation - Load :
0.01%
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.2%
Voltage - Supply :
208VAC
Current Regulation - Line :
0.02%
Display Type :
LED
Ripple :
60mV rms