SK6-050B04PS02-A03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SK6-050B04PS02-A03
Manufacturer
Anderson Power Products
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
4P SPEC PLUG KIT- PS02 (SR), AC
Manufacturer :
Anderson Power Products
Product Category :
Blade Type Power Connector Assemblies
Height - Seated (Max) :
0.236 (6.00mm)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.197 Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency :
19mA @ 120Hz
Package / Case :
Radial, Can
Polarization :
Polar
Lead Spacing :
0.098 (2.50mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Product Status :
Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Mounting Type :
Through Hole
Surface Mount Land Size :
Ratings :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Impedance :
22 Ohms
Capacitance :
4.7μF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lifetime @ Temp. :
1500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Series :
134 RLP 5
Package :
Bulk
Datasheets
SK6-050B04PS02-A03
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    SDG400 T-LATCH PLUG SINGLE END 2
    CLAMP, CABLE, SBS MINI, GRAY
    SAF-D-GRID PLUG & C20 14 AWG SJT
    SDG400 T-LATCH PLUG SINGLE END S
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT 3POS 2.00MM R/A SLDR
    CONN HDR 3POS 2.00MM SMD SLDR
  • Molex
    CONN HDR 2POS 7.50MM PCB SLDR
  • Molex
    CONN HDR 2POS 7.50MM PCB SLDR
    CONN HDR 3POS 7.50MM R/A SLDR