SJD12C60L01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SJD12C60L01
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
SOD-123
Datasheet
Download
Description
TVS ESD, SOD-123S, 60V, 96.8V, R
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
66.7V
Polarity :
Bidirectional
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
96.8V
Package / Case :
SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
60V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
2.1A