SIT9386AE-4B2-33E100.000000E
Mfr.Part #
SIT9386AE-4B2-33E100.000000E
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 100MHZ SMD
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number :
SIT9386
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Series :
SiT9386, Elite Platform™
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
100 MHz
Current - Supply (Max) :
92mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Output :
HCSL
Function :
Enable/Disable
Ratings :
AEC-Q100
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C