SIT9367AI-2E2-33E300.000000
Mfr.Part #
SIT9367AI-2E2-33E300.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 300.0000MHZ LVDS SMD
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Ratings :
Frequency :
300 MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
63mA
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Series :
SiT9367, Elite Platform™
Output :
LVDS
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) :
85mA
Voltage - Supply :
3.3V