SIT9367AI-2E1-33N256.000000
Mfr.Part #
SIT9367AI-2E1-33N256.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 256.0000MHZ SMD LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Current - Supply (Max) :
85mA
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Series :
SiT9367, Elite Platform™
Type :
XO (Standard)
Frequency :
256 MHz
Output :
LVDS
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C