SIT9367AI-1E1-33N400.000000
Mfr.Part #
SIT9367AI-1E1-33N400.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 400.0000MHZ LVPECL
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
94mA
Series :
SiT9367, Elite Platform™
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
Ratings :
Function :
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
XO (Standard)
Frequency :
400 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Package :
Strip
Output :
LVPECL
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)