SIT9367AE-2BF-33E700.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9367AE-2BF-33E700.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 700.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
63mA
Base Resonator :
MEMS
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
700 MHz
Ratings :
Package :
Strip
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
85mA
Series :
SiT9367, Elite Platform™
Output :
LVDS
Frequency Stability :
±10ppm