SIT9367AB-1B2-33E725.000000
Mfr.Part #
SIT9367AB-1B2-33E725.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 725.0000MHZ LVPECL
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
94mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Series :
SiT9367, Elite Platform™
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Function :
Enable/Disable
Frequency :
725 MHz
Package :
Strip
Frequency Stability :
±25ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
LVPECL
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
63mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C
Base Resonator :
MEMS
Ratings :
Voltage - Supply :
3.3V