SIT9366AI-2E1-33E166.000000
Mfr.Part #
SIT9366AI-2E1-33E166.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVDS SMD
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
166 MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Max) :
79mA
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Output :
LVDS
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C