SIT9366AI-2C3-25E1.000000
Mfr.Part #
SIT9366AI-2C3-25E1.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 1.0000MHZ LVDS SMD
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Current - Supply (Max) :
79mA
Package :
Strip
Voltage - Supply :
2.5V
Absolute Pull Range (APR) :
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Ratings :
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C