SIT9366AI-2C2-25E10.000000
Mfr.Part #
SIT9366AI-2C2-25E10.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVDS
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Frequency :
10 MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Spread Spectrum Bandwidth :
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Strip
Current - Supply (Max) :
79mA
Output :
LVDS
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)