SIT9366AI-2B2-33E66.000000
Mfr.Part #
SIT9366AI-2B2-33E66.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVDS SMD
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Output :
LVDS
Type :
XO (Standard)
Package :
Strip
Voltage - Supply :
3.3V
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Frequency Stability :
±25ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Function :
Enable/Disable
Frequency :
66 MHz
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
79mA