SIT9366AI-2B1-25E20.000000
Mfr.Part #
SIT9366AI-2B1-25E20.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVDS SMD
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Output :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Current - Supply (Max) :
79mA
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
20 MHz