SIT9366AI-1BF-33E66.000000
Mfr.Part #
SIT9366AI-1BF-33E66.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVPECL
Frequency :
66 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Current - Supply (Max) :
89mA
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±10ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)