SIT9366AI-1BF-33E148.500000
Mfr.Part #
SIT9366AI-1BF-33E148.500000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Function :
Enable/Disable
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
148.5 MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
LVPECL
Frequency Stability :
±10ppm
Current - Supply (Max) :
89mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)