SIT9366AE-2E3-33E6.000000
Mfr.Part #
SIT9366AE-2E3-33E6.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 6.000MHZ LVDS
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
6 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Current - Supply (Max) :
79mA
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)