SIT9366AE-2BF-33E48.000000
Mfr.Part #
SIT9366AE-2BF-33E48.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Current - Supply (Max) :
79mA
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Function :
Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
48 MHz
Frequency Stability :
±10ppm