SIT9366AE-1B2-33N54.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9366AE-1B2-33N54.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
LVPECL
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Function :
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Base Resonator :
MEMS
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Strip
Frequency :
54 MHz
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Ratings :
Current - Supply (Max) :
89mA
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)