SIT9366AE-1B2-33E25.000000
Mfr.Part #
SIT9366AE-1B2-33E25.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVDS
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
MEMS
Package :
Strip
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
25 MHz
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
LVPECL
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
89mA
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency Stability :
±25ppm