SIT9366AC-2EF-33N66.000000
Mfr.Part #
SIT9366AC-2EF-33N66.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVDS SMD
Frequency :
66 MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Strip
Current - Supply (Max) :
79mA
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
LVDS
Base Resonator :
MEMS
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability :
±10ppm