SIT9366AC-2E3-33E15.000000
Mfr.Part #
SIT9366AC-2E3-33E15.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 15.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Current - Supply (Max) :
79mA
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Package :
Strip
Ratings :
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
15 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Function :
Enable/Disable
Output :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA