SIT9366AC-2BF-33N66.000000
Mfr.Part #
SIT9366AC-2BF-33N66.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVDS SMD
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Function :
Frequency Stability :
±10ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Output :
LVDS
Frequency :
66 MHz
Ratings :
Current - Supply (Max) :
79mA