SIT9366AC-2B3-33E19.000000
Mfr.Part #
SIT9366AC-2B3-33E19.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 19.0000MHZ LVDS SMD
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Max) :
79mA
Function :
Enable/Disable
Output :
LVDS
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
19 MHz
Ratings :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
MEMS
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)