SIT9366AC-1BF-33E72.000000
Mfr.Part #
SIT9366AC-1BF-33E72.000000
Package / Case
6-SMD Module, No Lead
Description
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVPECL
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Max) :
89mA
Package / Case :
6-SMD Module, No Lead
Ratings :
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Output :
LVPECL
Frequency :
72 MHz
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±10ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C