SIT9366AB-1E2-33E156.250000
Mfr.Part #
SIT9366AB-1E2-33E156.250000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
89mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C
Function :
Enable/Disable
Series :
SiT9366, Elite Platform™
Ratings :
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency Stability :
±25ppm
Output :
LVPECL
Voltage - Supply :
3.3V
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
156.25 MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA