SIT9365AI-4E3-33E160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E3-33E160.000000
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ HCSL
Size / Dimension :
8.03 L x 3.70 W x 1.71 H (204.0mm x 94.0mm x 43.5mm)
Approvals :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Polarization :
Region Utilized :
International
Current - Output (Max) :
16.66A
Series :
Tri-Mag®, L6R250DM
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Output :
15V
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Power (Watts) :
250W
Cord Length :
59 (1.50m)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Input Connector :
IEC 320-C14
Applications :
Medical
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Efficiency :
Level VI
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C