SIT9365AI-4E3-28E25.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E3-28E25.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCSL
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Function :
Enable/Disable
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Voltage - Supply :
2.8V
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
25 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
HCSL
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)