SIT9365AI-4E3-25E75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E3-25E75.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ HCSL
Function :
Enable/Disable
Package :
Strip
Voltage - Supply :
2.5V
Output :
HCSL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency :
75 MHz
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C