SIT9365AI-4E2-33N161.132813
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-33N161.132813
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 161.132813MHZ HCSL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Frequency :
161.132813 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency Stability :
±25ppm