SIT9365AI-4E2-33N148.351648
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-33N148.351648
Description
MEMS OSC XO 148.351648MHZ HCSL
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Package :
Strip
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency :
148.351648 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Function :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)