SIT9365AI-4E2-33E77.760000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-33E77.760000
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
MEMS OSC XO 77.7600MHZ HCSL
Oscillators
Features :
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.067 (1.70mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
HCSL
Applications :
Automotive
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Function :
Enable/Disable
Ratings :
AEC-Q200
Frequency :
77.76 MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
Series :
GA
Spread Spectrum Bandwidth :
Lead Style :
Voltage - Rated :
500V
Lead Spacing :
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status :
Obsolete
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
15 pF