SIT9365AI-4E2-33E50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-33E50.000000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCSL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Strip
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency :
50 MHz