SIT9365AI-4E2-33E300.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-33E300.000000
Description
MEMS OSC XO 300.0000MHZ HCSL
Oscillators
Features :
Coupling Nut
Contact Type :
Crimp
Shell Material :
Aluminum Alloy
Series :
Military, MIL-DTL-38999 Series I
Spread Spectrum Bandwidth :
Contact Shape :
Circular
Connector Type :
Plug Housing
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Includes :
Contact Size :
20
Shell Size, MIL :
Mounting Feature :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Note :
Contacts Not Included
Insert Material :
Thermoplastic
Material Flammability Rating :
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Frequency :
300 MHz
Shielding :
Shielded
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)