SIT9365AI-4E2-33E250.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-33E250.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 250.0000MHZ HCSL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Spread Spectrum Bandwidth :
Max Current Rating :
4 A
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Function :
Enable/Disable
Current - Output 1 :
5 A
Output :
HCSL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 years ago)
Max Operating Temperature :
70 °C
RoHS :
Compliant
Type :
XO (Standard)
Max Output Current :
6.3 A
Number of Outputs :
1
Efficiency :
82 %
Voltage - Supply :
3.3V
Width :
12.7 mm
Min Operating Temperature :
-10 °C
Length :
50.8 mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
9.398 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Strip
Base Resonator :
MEMS
Voltage - Output 1 :
48 V
Product Status :
Active
Max Output Power :
302.4 W
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Voltage :
48 V
Frequency :
250 MHz