SIT9365AI-4E2-33E25.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-33E25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCSL
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Frequency :
25 MHz
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C