SIT9365AI-4E2-33E160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-33E160.000000
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ HCSL
Oscillators
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Type :
XO (Standard)
Package :
Strip
Frequency Stability :
±25ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Resonator :
MEMS
Frequency :
160 MHz
Output :
HCSL
Voltage - Supply :
3.3V
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)