SIT9365AI-4E2-33E159.375000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-33E159.375000
Description
MEMS OSC XO 159.3750MHZ HCSL
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Product Status :
Active
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
MEMS
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Spread Spectrum Bandwidth :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
159.375 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Strip
Voltage - Supply :
3.3V