SIT9365AI-4E2-33E100.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-33E100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Active
Type :
XO (Standard)
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package :
Strip
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)