SIT9365AI-4E2-30N75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-30N75.000000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ HCSL
Frequency :
75 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Function :
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Strip
Series :
SiT9365, Elite Platform™
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
3V
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency Stability :
±25ppm