SIT9365AI-4E2-30N250.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-30N250.000000
Description
MEMS OSC XO 250.0000MHZ HCSL
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Strip
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply :
3V
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency :
250 MHz