SIT9365AI-4E2-30N160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-30N160.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ HCSL
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
160 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Absolute Pull Range (APR) :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3V
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)