SIT9365AI-4E2-30N150.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-30N150.000000
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ HCSL
Oscillators
Polarization :
Series :
Tri-Mag®, L6R300D
Current - Output (Max) :
5.36A
Cord Length :
47.2 (1.20m)
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Output :
56V
Approvals :
CE, CUL, UL
Weight :
3.5 lbs (1.6kg)
Power (Watts) :
300W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Form :
Desktop (Class I)
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
10.00 L x 4.57 W x 1.85 H (254.0mm x 116.0mm x 47.0mm)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)