SIT9365AI-4E2-30N100.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-30N100.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Supply :
3V
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
Mounting Type :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Resistance :
250 Ohms
Tolerance :
±0.1%
Function :
Package :
Tray
Type :
XO (Standard)
Product Status :
Active
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Spread Spectrum Bandwidth :
Absolute Pull Range (APR) :
Output :
HCSL
Height - Seated (Max) :
0.025 (0.64mm)
Supplier Device Package :
Frequency :
100 MHz
Series :
VSMP
Size / Dimension :
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Base Resonator :
MEMS
Frequency Stability :
±25ppm