SIT9365AI-4E2-30E125.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-30E125.000000
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ HCSL
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Max Operating Temperature :
155 °C
Product Status :
Active
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Mounting Type :
Surface Mount
Resistance :
33 kΩ
Voltage Rating :
150 V
Min Operating Temperature :
-55 °C
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3V
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
HCSL
Base Resonator :
MEMS
Frequency :
125 MHz
Power Rating :
250 mW
Type :
XO (Standard)
Height :
650 µm
Tolerance :
0.25 %
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)